Sekator fiskars

Sekator to jedno spośród urządzeń koniecznych w ogrodzie. Posiadanie ogrodu zdecydowanie łączy się z jego pielęgnacją. Ważnym założeniem każdego właściciela przyległych roślin jest ich systematyczne skracanie, szczególnie w nawiązaniu do zwiędniętych lub uszkodzonych gałęzi oraz pędów. Dbanie o przyrodę potrzebuje umiejętności oraz dokładności, jednak również dobrego sprzętu. W tym celu odpowiednio wyposażyć się w odpowiedni sekator ogrodowy. Jaki dobrać, by efektywnie zrealizował własne zadanie? Sekator ręczny to urządzenie ogrodnicze do skracania gałęzi o przeróżnej grubości.

Funkcja sekatora w cięciu roślin ogrodowych

Sekator fiskars należy do głównych oraz wielokrotnie stosowanych urządzeń ogrodniczych, dedykowanych do cięcia. Są podstawą przy pielęgnacji roślin w ogrodach. Dzięki nim efektywnie zadbamy o odpowiednią kondycję, kwitnienie lub także owocowanie roślin. Ze względu na zróżnicowanie, możemy zastosować je zarówno do cięcia cienkich, zielonych pędów jak i tych zdrewniałych, również znajdujących się na większych wysokościach.

Sekator kowadełkowy lub nożycowy – jaki jest lepszy?

Mnóstwo osób zastanawia się, jaki sekator fiskars dobrać – kowadełkowy oraz nożycowy? Jaki doskonale sprawdza się w pielęgnacji zieleni? Są to źle postawione pytania. Narzędziownie poleca się zaopatrzyć w oba typy sekatorów. Różnią się formą oraz mają pozostałe wykorzystanie, więc jeden nie może zmieniać drugiego. W sekatorze kowadełkowym wykorzystano jedno ostrze, jakie dzieli pędy wsparte na dużym kowadełku. Sekatory nożycowe mają dwa ostrza, jakie nie łączą się ze sobą, jednak mijają w małej odległości. Forma oddziałuje na sposób zastosowania sekatorów.