Najlepsze filmy romantyczne

Filmy romantyczne są idealną propozycją na wieczór z przyjaciółką, ale także z ukochaną osobą. Istnieją produkcje, które na długo zapadają w pamięci i nie niosą za sobą tylko jednej puenty. Obecnie filmy romantyczne są dość rozbudowane fabularnie, a ich tłem są wydarzenia historyczne, czy porywające i zawiłe historie, pełne akcji, czy nawet grozy. Oto niektóre propozycje, które mogą nas zaciekawić.

Pamiętnik

To film kultowy, który idealnie pasuje do gatunku filmów romantycznych. Młoda dziewczyna z zamożnego domu poznaje biednego chłopaka, pracującego w tartaku. Ich miłość jest zakazana, jednak para nie poddaje się i daje rozwijać się łączącemu ich uczuciu. Opowieść jest opowiadana z perspektywy głównej bohaterki, która prowadzi swój sekretny pamiętnik. Film wzrusza i jest bardzo romantyczny oraz ma wątki psychologiczne. Nie w sposób go zapomnieć i warto wrócić do niego po jakimś czasie.

Dirty dancing

Tu również poznajemy historię miłosną, pozornie skazaną na porażkę. Młody nauczyciel tańca, którego gra Partick Swayze, poznaje zniewalającą, ale nieco nieśmiałą dziewczynę z wyższych sfer. Jego taneczna partnerka ze względu na nieplanowaną ciążę oraz późniejsze komplikacje po aborcji, nie może wziąć udziału w pokazie tanecznym. Postanawia on szkolić nowo poznaną dziewczynę, by mogła zastąpić jego dotychczasową partnerkę. Pomiędzy parą rozkwita uczucie. Film pełen jest wspaniałej muzyki oraz świetnej choreografii, a taniec jest nieodłącznym elementem romantycznych scen.

Mój chłopak się żeni

To bardzo zabawna komedia romantyczna z niezapomnianą rolą Julii Roberts. Młoda dziennikarka dowiaduje się, że jej wieloletni przyjaciel, a dawny kochanek, postanawia się ożenić. Po otrzymaniu od niego zaproszenia na ślub postanawia za wszelką cenę rozdzielić przyszłych małżonków. Film pełen jest niespodziewanych zwrotów akcji i wciąga widza w kibicowanie jednej ze stron. Film da nam wiele łez wzruszenia, ale również chwil śmiechu.

Pokojówka na Manhattanie

Czy pokojówka może znaleźć miłość w wyższych sferach? W filmie opisana jest niezwykła i wzruszająca historia miłosna, w której kandydat na senatora zakochuje się w pokojówce. Nie wie on jednak, że udaje ona kogoś z wyższych sfer. Czy prawda wyjdzie na jaw, czy może dziewczyna znajdzie swojego księcia z bajki?

To tylko seks

Dwoje przyjaciół postanawia rozpocząć specyficzną relację bez zobowiązań. Spotykają się, by móc uprawiać nieskrępowany seks. Czy oprócz łóżkowych przygód odnajdą między sobą miłość? Film jest nakręcony z humorem, ale porusza również ciekawy problem nowoczesnych związków, opartych tylko na sprawach łóżkowych.

Twój na zawsze

Chłopak mający konflikt z prawem chce za wszelką cenę rozkochać w sobie córkę policjanta, by później złamać jej serce. Sprawy jednak nabierają tempa i para szybko zakochuje się w sobie. Czy przeszłość sprawi, że młody chłopak przestanie starać się o względy ukochanej? Czy dziewczyna zaakceptuje jego gangsterską przeszłość?

Pretty Woman

To już kultowy film romantyczny, który nigdy się nie znudzi. Julia Roberts w roli prostytutki próbuje znaleźć klienta na ulicy, kiedy grający przystojnego biznesmena Richard Geer podjeżdża do niej pytając o drogę. W taki nieoczekiwany sposób życie obojga całkowicie się zmienia. Z początku biznesmen wynajmuje ją na tydzień, jako kobietę do towarzystwa, jednak z biegiem czasu ich relacja przestaje być czysto biznesowa. Młoda prostytutka poznaje świat wyższych sfer i pragnie dla siebie lepszego życia. Biznesmen z kolei uczy się od niej lojalności oraz staje się bardziej wyluzowany. Oboje zakochują się w sobie bez pamięci.

Nasze noce

Ten film pokazuje, że miłość można znaleźć w każdym wieku. Dwoje samotnych wdowców znajduje szczęście w platonicznej miłości. Ich historie łączy dotkliwa samotność. Film nakręcony w bardzo ciekawy sposób, porusza problem samotności starszych osób, którzy po śmierci małżonków, nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Film wzrusza i pokazuje, że miłość nie jest zarezerwowana wyłącznie dla młodych osób.