KONSTRUKCJIE DLA ARCHITEKTÓW

Zaadaptowanie konstrukcji na grunt architektury i uczynienie ich intuicyjnymi jest teraz możliwe w dużo szybszy sposób, niż miało to miejsce jeszcze zaledwie kilkanaście lat temu. Kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiedni program. Polecanym programem dla architektów, którzy w codziennej pracy mają duży zakres obowiązków z zakresu konstrukcji jest Allplan Architecture.

Oprogramowanie to jest uniwersalnym narzędziem do projektowania BIM dla architekta. Poza standardowymi opcjami związanymi z BIM posiada również rozbudowaną funkcjonalność CAD. Użytkownicy w swoich opiniach podkreślają, że cenią go przede wszystkim za niezawodność na każdym etapie planowania. Program umożliwia stworzenie wirtualnego budynku, a następnie jego skuteczną realizację na placu budowy. Wszelkie błędy czy nieścisłości są wykrywane na wczesnym etapie projektowania, co znaczenie przyśpiesza budowę i minimalizuje koszty.

Allplan Architecture BIM dla architektów zapewnia najwyższą precyzję w modelowaniu, sporządzaniu rysunków roboczych i zestawień materiałów, a także umożliwia tworzenie fotorealistycznych wizualizacji. Allplan pozwala na tworzenie elementów, których wymiary można zmieniać na każdym etapie prac, bez konieczności edycji geometrii.

Program doskonale spełnia też swoją funkcję marketingową – w czasie rzeczywistym można zaprezentować model 3D w formie wizualizacji lub wideo. Klient czy inwestor już na tym etapie ma możliwość zgłaszania wszelkich uwag czy też samodzielnego nanoszenia poprawek. Taki zabieg znacznie wzbogaca komunikacją na linii zamawiający – wykonawca, a także niweluje ryzyko występowania błędów. Ogromny atut stanowi też dokumentacja, która zgromadzona jest zawsze w jednym miejscu. Opiera się ściśle na modelu 3D, a tym samym użytkownicy mogą mieć pewność co do jej aktualności. https://www.scia.com.pl/