Jak stworzyć własną szafę kapsułową z pomocą zakupów online?

Szafa kapsułowa to nowy trend, ale dość łatwy do zrozumienia. Chodzi o to, by posiadać w swojej garderobie tylko określoną liczbę ubrań, które można łączyć ze sobą, tworząc wiele zestawów. Zazwyczaj tak skomponowany zestaw ubrań nosi się przez kwartał roku (3 miesiące), a następnie po tym czasie przychodzi pora, aby znów odwiedzić swój ulubiony butik online i zaktualizować zwartość szafy na następny sezon.

Dlaczego szafa kapsułowa ma sens?

Mając określoną liczbę ubrań na jeden sezon, nie musisz rezygnować z zakupów odzieżowych, ale je ograniczasz, bo nie kupujesz pod wpływem impulsu – a do tego oszczędzasz w ten sposób pieniądze! Kiedy jakiś stały element szafy kapsułowej zużyje się lub nie pasuje już zbyt dobrze, zastępuje się go nowym.

Pomysły na garderobę kapsułową znajdziesz w całym internecie, a odzieży zgodnej z jej założeniami szukaj w modnych butikach internetowych, takich jak https://butiklalala.pl/. Poniżej dzielimy się wskazówkami, które pomogą Ci wprowadzić to nowe podejście do ubrań w życie. Na początek jednak wyciągnij wszystko z szafy i odłóż na bok. Pusta szafa – to Twoja ubraniowa kapsuła, którą będziesz już wkrótce uzupełniać zgodnie z nowymi zasadami.

Krok #1 Wybierz bazowy kolor dla swojej nowej garderoby

Najpierw musisz zdecydować, czy chcesz użyć granatu, czy czerni, jako koloru podstawowego. Jeśli jest to Twoja pierwsza szafa kapsułowa, najlepiej wybrać tylko jeden z nich, gdyż w ten sposób szybciej wdrożysz się w koncepcję tego stylu ubierania się. Czarny i granatowy to dwa najczęściej spotykane kolory w szafach kapsułowych, każdy butik internetowy ma całe kategorie poświęcone tym odcieniom.

Czarny jest wszechstronnym, doskonałym kolorem bazowym, ponieważ pasuje do wielu innych kolorów. Możesz jednak nie lubić czerni, w takim razie postaw na granat, który dobrze komponuje się również z kilkoma kolorami. Jeśli nie lubisz granatu lub czerni, możesz zamiast tego użyć odcienia brązu jako bazy. Ważne jest jednak, aby na początku skupić się tylko na jednym wybranym kolorze.

Krok #2 Dobierz ubrania we współgrających kolorach

Wybierz podstawowe elementy garderoby, które dobrze komponują się z kolorem wybranym w punkcie numer jeden. Chodzi o elementy, nigdy nie wychodzą z mody jak topy i spodnie w jednolitych kolorach:

  • czarny,
  • biały,
  • szary,
  • beż.

Przykładami niezbędnych rzeczy, za którymi musisz się rozejrzeć, przeglądając butik online, są biała koszula zapinana na guziki, szara koszulka z krótkim rękawem, beżowy sweter, biała koszulka z długim rękawem, czarna spódnica itp.

Kluczem do funkcjonalnej szafy kapsułowej jest upewnienie się, że wszystko ze sobą współgra. Jeśli brakuje Ci jakiegoś elementu – zanim zaczniesz przeglądać internetowy butik, dowiedz się, czego potrzebujesz. Ważne: staraj się unikać przeglądania wyprzedaży i daj sobie czas na przemyślenie nowego przedmiotu, zanim go kupisz. Rozważając nowy zakup, zadaję sobie te pytania:

1. Czy to pasuje do min. 3 innych elementów w mojej szafie kapsułowej?

2. Ile strojów mogę stworzyć z pomocą tego ubrania?

3. Czy to pasuje do mojego osobistego stylu?

4. Czy krój i materiał mi odpowiadają?

Pozyskane odpowiedzi pomogą Ci skupić się na tym, co będzie mile widziane w Twojej kapsułowej garderobie i pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych wydatków.