Dlaczego grill węglowy cieszy się największą popularnością?

Grill ogrodowy węglowy nie tylko umożliwia bardziej różnorodne, ale także o wiele zdrowsze grillowanie. Można także pokusić się o obecność pokrywy. Ona ma ogromny wpływ na smak potraw oraz także na bezpieczeństwo grillowania. Dlatego też bardzo mocno rekomenduje się wybór właśnie tego grilla. Przekonajmy się dlaczego grill zamykany z pokrywką będzie lepszy niż model nie posiadający pokrywki.

Zanim dokonamy zakupu, to musimy się zastanowić, czy oby na pewno grill ogrodowy węglowy z pokrywką jest nam potrzebny? Wszystko jest zależne od tego, jakie dania oraz o jakim stopniu skomplikowania potrawy przygotowujmy. Gdy się ograniczamy jedynie do kiełbasek grillowanych oraz karkówki, to możemy nawet postawić na grill ogrodowy węglowy bez pokrywki. Gdy będziemy mieli potrawę na oku, to jej raczej nie spalimy.

Jednak liczyć się musimy z tym, że nieco trudniej jest rozpalić grilla bez osłony od wiatru, a w przypadku pogorszenia się pogody czy też wystąpienia deszczu, grillowanie bez pokrywy będziemy musieli zakończyć. Co więcej, sam zapach dymu przejdzie nie tylko do samych potraw, ale także pochłoną go z przyjemnością nasze włosy czy też ubrania.

Grill bez pokrywy nie daje nam także możliwości regulowania temperatury. Jeśli będzie zbyt wysoka i nasz grill się zapali ogniem żywym, to będzie go trudno stłumić bez butelki wody. Do samych wad grillowania należy także zaliczyć to, że się unosi z niego popiół, który osiadać może na jedzeniu. Ponadto jest trudniej grillować w sposób równomierny potrawy.

Grill, który jest wyposażony w pokrywę daje nam o wiele, wiele większe możliwości. Na nim możemy przygotować potrawy bardziej wymagające, jak spore kawałki mięsa (w tym chociażby steka soczystego), całego kurczaka, ryby czy też pizzę, warzywa oraz owoce. Okrągłe grille z pokrywką bowiem pozwalają na korzystanie z akcesoriów dodatkowych, jak chociażby kamień do pieczenia pizzy czy tez stojak na żeberka. Akcesoriów do grillowania jest naprawdę sporo.