Czy można samodzielnie wykonać odzyskiwanie danych z telefonów?

Dane w telefonie zazwyczaj są bezpieczne, może jednak zdarzyć się sytuacja gdy nie będziemy mogli się do nich dostać. Tak dzieje się gdy zapomnimy hasła bądź na przykład uszkodzimy wyświetlacz. Czy wtedy możliwe jest samodzielne odzyskanie plików i innych cennych informacji, które zawarte są w pamięci urządzenia?

Wszystko sprowadza się do rodzaju usterki, jaka wystąpiła. Jeżeli zapomnieliśmy hasła, to niestety sprawa jest poważna. Dane w telefonach są szyfrowane, tak by nie możliwe było ich odczytanie przez osoby niepowołane, w razie zgubienia bądź kradzieży urządzenia. Dlatego też powinniśmy przede wszystkim postarać się przypomnieć sobie hasło lub skorzystać ze specjalnej usługi odzyskiwania, dostępnej za pośrednictwem Konta Google bądź Apple, zależnie od tego jaki smartfon posiadamy. Odzyskiwanie danych z telefonów sprowadza się wtedy do wpisania poprawnego hasła, bądź pomyślnego ukończenia wspomnianej procedury odzyskującej.

Jeżeli natomiast doszło do rozbicia wyświetlacza, to możemy spróbować odzyskać dane za pomocą komputera. Nie ma jednak gwarancji powodzenia, ponieważ znakomita większość telefonów wymaga odblokowania ekranu by możliwy był dostęp do danych. Są jednak urządzenia, które w razie braku hasła bądź wzoru odblokowującego pozwalają na dostęp do plików. Warto więc spróbować, bo czasami ten sposób na odzyskiwanie danych z telefonów jest skuteczny. Jeżeli jednak mamy nadane hasło lub wzór do odblokowania ekranu, to musimy zanieść telefon do serwisu, który naprawi wyświetlacz.