Czy wszystkie perfumy to perfumy
Perfumy tak naprawdę od zarania dziejów budziły u nas ogromny zachwyt oraz kojarzyły się nam z bogactwem. Perfumy są także znane od wieków jako genialne wręcz afrodyzjaki. Działają one niczym niewidziany magnes. Przyciąga powiem jak magnes płeć przeciwną. W wieku XVIII zapoczątkowana została produkcja perfum oraz także wyodrębnienie się specjalnej piramidy zapachowej. Mowa tutaj o nucie głowy, serca oraz bazy, które się składają na każdą poszczególną kompozycję. Z osiągnięć naszych przyjaciół z Francji czerpiemy w zasadzie do dziś. Jednak czy w każdym flakonie znajdują się prawdziwe perfumy? Niestety nie.
Skład perfum
Na zapachową kompozycję składają się substancje homogenizujące, olejki eteryczne czy też środki wzmacniające i rozpuszczalnik. Od samego stężenia olejków zależna jest sama moc kompozycji, a także jej trwałość. W perfumiarskie rozróżniamy perfumy właściwe, ale nie tylko. Jest to także woda toaletowa, woda perfumowana, woda kolońska czy też woda odświeżająca. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej.
Najmocniejszą kompozycją zdecydowanie są perfumy. Zawierają one pomiędzy 20 a 43 procent olejków eterycznych. Są to produkty, które są niezwykle ekskluzywne oraz co za tym idzie także niestety drogie. Niewiele osób do czynienia miało z ekstraktem prawdziwym perfum. Często się pojawiają jako kolekcjonerskie wersje w bardzo malutkich pojemnościach i nie są dla przeciętnego klienta dostępne.
Zaś woda perfumowana jest kompozycją, której samo stężenie eterycznych olejków wynosi między dziesięć a dwadzieścia procent. Po czym możemy wodę perfumowaną rozpoznać? Na pewno flakon zdobiony jest oznaczeniem EDP, które oznacza dosłownie eau de parfum. Woda perfumowana jest naprawdę bardzo często wybierana zarówno przez przedstawicielki płci pięknej, jak i także mężczyzn. Najczęściej utrzymuje się znacznie dłużej na skórze niż jej konkurentka woda toaletowa. Wiemy już zatem na co postawić. Przyda nam się to z pewnością podczas zakupów.