Boxy dachowe

Samochodowe boxy dachowe to dobre akcesorium, jakie może w znaczący sposób zwiększyć powierzchnia spedycyjną samochodu. Rok w rok rośnie amatorów samochodowych wycieczek, letnich oraz zimowych, zatem propozycja boxów jaką przedstawiają nam wytwórcy też staje się jeszcze większa. W gąszczu artykułów trudno dobrać dobry artykuł. Boxy dachowe to nie są wymyślne narzędzia oraz by dokonać właściwego doboru nie należy przeglądać internetu tygodniami. Starczy zwrócić uwagę na parę elementów, jakie są ważne natomiast dobór automatycznie zawęzi nam się do paru rodzajów.

Jak wybrać box do pojazdu?

Gdy już określiliśmy własne preferencje przewozowe, to należy dobrze dostosować wymiar boxu do posiadanego pojazdu. Gdy użytkujemy auto rodzaju kombi czy van, to sytuacja jest prosta, ponieważ właściwie każdy rozmiar będzie właściwy. Kłopot pojawia się w wypadku pojazdów niewielkich, gdyż box nie winien wystawać zbytnio poza kształt dachu. Należy pamiętać, by całkowita długość boxu nie była większa aniżeli odległość dachu, natomiast dla zabezpieczenia należałoby kupić taki, jaki będzie o 5-10 cm krótszy.

Aerodynamiczne boxy dachowe

Dobierając dany rodzaj, należy również zwrócić uwagę na jego rozmiary. Jest to zwłaszcza istotne w wypadku przewożenia nart – postawiony na dachu bagażnik musi natomiast gwarantować ich odległości, natomiast niejednokrotnie też zawierać parę par. Do największych należy rodzaj Packline F Elegance. Nie bez znaczenia jest też wielkość boxa – im większa, tymże więcej torebek podróżnych czy pozostałych pakunków możemy włożyć.