Bagażnik samochodowy na rower – dlaczego warto go posiadać?

Bagażnik na rowery samochodowy sprawi, że możemy zabrać swój rower na wymarzone wakacje. Nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej nawet podczas urlopu. Musimy przyznać, że jest to zdecydowanie najlepsza forma spędzania czasu wolnego. Problemem jednak może być sam transport. Jednak gdy postawimy na bagażnik na rowery samochodowy to problem będziemy mieć z głowy. Sklepy dysponują przeróżnymi bagażnikami samochodowymi na rowery. Mowa tutaj zarówno o bagażnikach dachowych, jak i także takich, które są montowane na holowniczy hak. Możemy wybrać rozwiązanie idealne dla siebie, jak i także dla swojego jednośladu.

Bagażniki dachowe są bez wątpienia najbardziej popularne oraz także jest to powszechne rozwiązanie. Ich cena w większości przypadków jest niższa niż w wypadku bagażników montowanych na hak. Umieszczamy je bezpośrednio na dachu z wykorzystaniem narzędzi odpowiednich. Zapewniają bezpieczeństwo oraz stabilność rowerom. Bardzo ważne jest także ustawienie odpowiednie roweru na rynnach bagażnika, od tego zależy, czy będą one osadzone odpowiednio mocno na dachu samochodu. Gdy zdecydujemy się na takowe rozwiązanie, to musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności, na przykład podczas wyjazdu na parking podziemny czy też do garażu.

Bardzo wygodne są także bagażniki, które montuje się na hak. Jest to tak naprawdę alternatywa dla tych montowanych na dachu. Jak sama nazwa wskazuje montuje się je na hak holowniczy. Bardzo łatwo jest ustawić na nich rowery przy pomocy drugiej osoby. Możliwy jest także wjazd w zasadzie w każde miejsce i to bez kontrolowania wysokości dachu, na przykład garażu podziemnego.