Biuro Prasowe

Dudek o Nord Stream 2: Opinia służb prawnych Rady UE niepoprawna i jednostronna

 

Opinia służb prawnych Rady UE o umowie ws Nord Stream 2: nieprzekonująca, niepoprawna, jednostronna – komentuje na łamach portalu Biznes Alert ekspert CA KJ ds. energetyki Jerzy Dudek.

[PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

Argumentacja zaprezentowana w opinii jest nieprzekonywująca, a do tego w zasadniczej części niepoprawna. To jednak nie wyczerpuje listy momentów zadziwienia. Ograniczę się jedynie do jeszcze jednego przykładu. Nie dość, że autorzy opinii posługują się bardzo przewrotnym rozumieniem bezpieczeństwa dostaw (a jest to cel zawarty w unijnych traktatach i stąd jego duża waga), to postrzegają je jakby jedynie przez jedno oko. To zachodnioeuropejskie. To drugie natomiast pozostaje zamknięte. W rezultacie bezpieczeństwo dostaw do Unii (czyli całej Unii) jest postrzegane z perspektywy bardziej bezpiecznych rynków zachodnich, ignorując zagrożenia występujące na rynkach wschodnioeuropejskich. – stwierdza autor.

 

 


Biuro Prasowe
Biuro Prasowe
Cenisz nasze działania? Pomóż rozwijać Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego! Przekaż nam 1% podatku. Nasz KRS to: 0000128315
< Powrót do listy Aktualności