Biuro Prasowe

Kuź w Polsacie: Trump umie zaskakiwać

 

Donald Trump jest politykiem, który umie zaskakiwać i dostosować swoją strategię do sytuacji, w której się znajduje. To jest niewątpliwe polityk znacznie większego formatu niż sprawiał wrażenie na początku – stwierdził ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, dr Michał Kuź. Politologi był gościem programu „To był dzień na świecie” emitowanego w Polsat News DWA. Komentował  pierwszą przemowę prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa przed połączonymi izbami Kongresu i Senatu.

Twarde jądro polityki Trumpa nie uległo zmianie, ale zupełnie zmienił się jego ton, sposób komunikowania i odnoszenia się do oponentów. W przemówieniu była wizja i próba łączenia zamiast politycznej walki. – zwrócił uwagę ekspert CAKJ wskazując, że Trumpa oklaskiwał nawet Bernie Sanders.

Część Demokratów, zwłaszcza Ci bliżsi Sandersowi, rozumieją że rozminęli się ze swoim naturalnym  elektoratem, szczególnie w Pasie Rdzy (zwyczajowa nazwa kilku stanów w północnych USA, których społeczności niezwykle mocno ucierpiały na globalizacji i przemianach gospodarczych) dlatego akceptują część interwencjonistycznej retoryki nowego prezydenta – wyjaśnił dr Kuź.


Biuro Prasowe
Biuro Prasowe
Cenisz nasze działania? Pomóż rozwijać Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego! Przekaż nam 1% podatku. Nasz KRS to: 0000128315
< Powrót do listy Aktualności