Ilona Węgrzyn

Wałachowski o budżecie obywatelskim w Krakowie

 

„Rok 2016 dla Budżetu Obywatelskiego nie był rokiem udanym. Spadek frekwencji z 50 tys. na 37 tys. głosujących nie świadczy dobrze o rozwoju idei Budżetu” – pisał na portalu LoveKraków.pl Karol Wałachowski, asystent ds. finansów publicznych w Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

„Na pewno projekt Budżetu Obywatelskiego znajduje się obecnie w ważnym, kulminacyjnym punkcie. Minął już efekt nowości, poszukiwane muszą być nowe sposoby na pobudzanie ciekawości i zaangażowania mieszkańców” – zwraca uwagę.


Ilona Węgrzyn
Ilona Węgrzyn
Biuro Prasowe CA KJ, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej
< Powrót do listy Aktualności
 
 • KOMENTARZE
  • Ministerstwo nie naprawi konstrukcji zawodu komornika
   dr Jacek Sokołowski

   Ministerstwo nie naprawi konstrukcji zawodu komornika

    
   Pod koniec maja do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o komornikach sądowych. Propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości to mieszanka sensownych pomysłów, garści nierozwiązanych (ale na nowo skomplikowanych) problemów przeniesionych z poprzedniego stanu prawnego oraz kilku ekstrawagancji. Próba „naprawy” tego zawodu bez fundamentalnych zmian w jego konstrukcji może skończyć się paraliżem postępowań egzekucyjnych oraz odejściem wielu komorników z zawodu.

 • PUBLIKACJE
  • Na Północ zwrot
   Adam Balcer

   RAPORT: Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy z państwami skandynawskimi

    
   Polska powinna ustanowić strategiczne partnerstwo z krajami Rady Nordyckiej jako naturalnymi sojusznikami – proponuje w najnowszym raporcie pt. „Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy Polski z państwami skandynawskimi” Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. To konieczne w sytuacji postępującego procesu budowy Europy kilku prędkości, w której rdzeń będzie stanowiła strefa euro, utrzymującego się zagrożenia ze strony neoimperialnej Rosji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz konieczności dokonania...

   Czytaj więcej

 • AKTUALNOŚCI