Ilona Węgrzyn

Kuź o prezydenturze Trumpa w „Plus Minus”

 

Na łamach „Plus Minus”, czyli sobotniego wydania „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł dr. Michała Kuzia, eksperta Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, na temat prezydentury Donalda Trumpa.

„Donald Trump to wielka niewiadoma, nawet dla swoich najbliższych współpracowników. Henry Kissinger, który jest jego doradcą do spraw polityki zagranicznej, przyznał, że Trump wygrał kampanię, opierając się na własnej strategii i pomyśle na politykę wewnętrzną. Nie jest on też związany z żadną szkołą stosunków międzynarodowych. „Foreign Policy” wytyka Trumpowi brak wielkiej strategii, nowy sekretarz stanu Rex Tillerson zaś indagowany przez senacką komisję na temat tego, co zamierza zrobić, kiedy tweety prezydenta rozpętają kolejną burzę dyplomatyczną, odparł, że nie będzie >mówił swojemu szefowi, jak ma się komunikować z Amerykanami<” – napisał dr Kuź.


Ilona Węgrzyn
Ilona Węgrzyn
Biuro Prasowe CA KJ, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej
< Powrót do listy Aktualności
 
 • KOMENTARZE
  • Ministerstwo nie naprawi konstrukcji zawodu komornika
   dr Jacek Sokołowski

   Ministerstwo nie naprawi konstrukcji zawodu komornika

    
   Pod koniec maja do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o komornikach sądowych. Propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości to mieszanka sensownych pomysłów, garści nierozwiązanych (ale na nowo skomplikowanych) problemów przeniesionych z poprzedniego stanu prawnego oraz kilku ekstrawagancji. Próba „naprawy” tego zawodu bez fundamentalnych zmian w jego konstrukcji może skończyć się paraliżem postępowań egzekucyjnych oraz odejściem wielu komorników z zawodu.

 • PUBLIKACJE
  • Na Północ zwrot
   Adam Balcer

   RAPORT: Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy z państwami skandynawskimi

    
   Polska powinna ustanowić strategiczne partnerstwo z krajami Rady Nordyckiej jako naturalnymi sojusznikami – proponuje w najnowszym raporcie pt. „Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy Polski z państwami skandynawskimi” Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. To konieczne w sytuacji postępującego procesu budowy Europy kilku prędkości, w której rdzeń będzie stanowiła strefa euro, utrzymującego się zagrożenia ze strony neoimperialnej Rosji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz konieczności dokonania...

   Czytaj więcej

 • AKTUALNOŚCI