Ilona Węgrzyn

Suskiewicz o „Mieszkaniu dla Młodych” w Polskim Radiu 24

 

– Program w jakiś sposób się sprawdził, ale nie można prowadzić polityki mieszkaniowej na wszystkich frontach. Jeśli rząd zapowiedział realizację alternatywnego programu, to ten musi ograniczyć lub zakończyć  – mówił Polskim Radiu 24 Kamil Suskiewicz, doradca zarządu Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, ekspert ds. polityki mieszkaniowej, oceniając program „Mieszkanie dla Młodych”.

– Zaletą programu jest czas realizacji. Jeśli ktoś się decydował, składał wniosek o dofinansowanie oraz o kredyt i niedługo mógł mieć mieszkanie. Wadę natomiast jest skala wydatków z budżetu państwa i pomoc tylko określonej grupie osób, które miały zdolność kredytową, więc było ich stać na zakup mieszkania. MdM był operacyjnie dużo prostszy niż zapowiadany program Mieszkanie Plus, w którym trzeba zrealizować inwestycje. Ten projekt obliczony jest na kilka lat do przodu i dopiero wtedy będzie mógł osiągnąć dużą skalę – dodał Kamil Suskiewicz.


Ilona Węgrzyn
Ilona Węgrzyn
Biuro Prasowe CA KJ, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej
< Powrót do listy Aktualności
 
 • KOMENTARZE
  • Ministerstwo nie naprawi konstrukcji zawodu komornika
   dr Jacek Sokołowski

   Ministerstwo nie naprawi konstrukcji zawodu komornika

    
   Pod koniec maja do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o komornikach sądowych. Propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości to mieszanka sensownych pomysłów, garści nierozwiązanych (ale na nowo skomplikowanych) problemów przeniesionych z poprzedniego stanu prawnego oraz kilku ekstrawagancji. Próba „naprawy” tego zawodu bez fundamentalnych zmian w jego konstrukcji może skończyć się paraliżem postępowań egzekucyjnych oraz odejściem wielu komorników z zawodu.

 • PUBLIKACJE
  • Na Północ zwrot
   Adam Balcer

   RAPORT: Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy z państwami skandynawskimi

    
   Polska powinna ustanowić strategiczne partnerstwo z krajami Rady Nordyckiej jako naturalnymi sojusznikami – proponuje w najnowszym raporcie pt. „Na Północ zwrot! Szanse i przeszkody we współpracy Polski z państwami skandynawskimi” Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. To konieczne w sytuacji postępującego procesu budowy Europy kilku prędkości, w której rdzeń będzie stanowiła strefa euro, utrzymującego się zagrożenia ze strony neoimperialnej Rosji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz konieczności dokonania...

   Czytaj więcej

 • AKTUALNOŚCI