Biuro Prasowe

Suskiewicz o „Mieszkaniu dla Młodych” w Polskim Radiu 24

 

– Program w jakiś sposób się sprawdził, ale nie można prowadzić polityki mieszkaniowej na wszystkich frontach. Jeśli rząd zapowiedział realizację alternatywnego programu, to ten musi ograniczyć lub zakończyć  – mówił Polskim Radiu 24 Kamil Suskiewicz, doradca zarządu Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, ekspert ds. polityki mieszkaniowej, oceniając program „Mieszkanie dla Młodych”.

– Zaletą programu jest czas realizacji. Jeśli ktoś się decydował, składał wniosek o dofinansowanie oraz o kredyt i niedługo mógł mieć mieszkanie. Wadę natomiast jest skala wydatków z budżetu państwa i pomoc tylko określonej grupie osób, które miały zdolność kredytową, więc było ich stać na zakup mieszkania. MdM był operacyjnie dużo prostszy niż zapowiadany program Mieszkanie Plus, w którym trzeba zrealizować inwestycje. Ten projekt obliczony jest na kilka lat do przodu i dopiero wtedy będzie mógł osiągnąć dużą skalę – dodał Kamil Suskiewicz.


Biuro Prasowe
Biuro Prasowe
Cenisz nasze działania? Pomóż rozwijać Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego! Przekaż nam 1% podatku. Nasz KRS to: 0000128315
< Powrót do listy Aktualności