Biuro Prasowe

Sulkowski: Narzucanie kwot imigrantów to łamanie zapisu Traktatu Lizbońskiego

 

Dr Mariusz Sulkowski, współpracownik CA KJ, ekspert ds. międzynarodowych, był gościem programu w Telewizji Republika, w którym rozmawiano o bezpieczeństwie na świecie, terroryzmie i uchodźcach.

– W Polsce możemy czuć się bezpiecznie, przeszliśmy test bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży, ale oczywiście gwarancji nieustannego bezpieczeństwa mieć nie możemy – mówił dr Sulkowski.

– Największym problemem Niemiec nie jest 5 milionów muzułmanów, ale poprawność polityczna Niemców. Wmówiono im, że kwestie religijne nie mają znaczenia, a każda religia i kultura jest dobra i równa. Zabrakło cnoty roztropności – dodał ekspert.

– Europa cierpi na wiele kryzysów w wielu kwestiach, ale ich korzeniem jest odejście od chrześcijaństwa. Pojawiła się próżnia aksjologiczna, w którą wszedł islam. Czas na prawdziwą, nową ewangelizację, głoszenie Chrystusa osobom, które przybywają do Europy. Kościół odpuścił głoszenie Chrystusa w swojej misji – stwierdził współpracownik CA KJ.

– Narzucanie kwot imigrantów to łamanie zapisu Traktatu Lizbońskiego. To powinno być działanie oddolne. Możemy przyjmować chrześcijan, którzy uciekają przed prześladowaniami. Oni są szczepionką na radykalny islam. Można ich także wykorzystać do pozyskiwania informacji oraz tłumaczenia z językiem arabskim – podsumował dr Mariusz Sulkowski.


Biuro Prasowe
Biuro Prasowe
Cenisz nasze działania? Pomóż rozwijać Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego! Przekaż nam 1% podatku. Nasz KRS to: 0000128315
< Powrót do listy Aktualności