Biuro Prasowe

Pierwszy rok działalności CA KJ za nami

 

Rok temu, 14 września 2015 roku, na Stadionie Narodowym zainaugurowaliśmy działalność naszego profesjonalnego think tanku: Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Co udało nam się zrobić przez ten rok?

  1. Staliśmy się najaktywniejszym polskim think tankiem. Zgromadziliśmy zróżnicowane grono znakomitych ekspertów i opublikowaliśmy w tym czasie dokładnie 111 autorskich komentarzy eksperckich publikowanych na www.cakj.pl, które regularnie trafiają do Was, a także dziennikarzy i posłów.
  2. Podnosimy poziom debaty publicznej: regularnie jesteśmy obecni w mediach: ogólnopolskich i lokalnych, „nowych” i „starych”, lewicowych i prawicowych, głównonurtowych i tematycznych. Nasze tematy trafiały na strony główne największych polskich portali, okładki dzienników i do głównych wydań serwisów informacyjnych. Tylko w lipcu i sierpniu mimo wakacji nasi eksperci byli w mediach 121 razy, czyli średnio dwa razy dziennie.
  3. Opublikowaliśmy szereg ważnych, większych publikacji: 9 analiz i raportów dotyczących państwa, transportu, obronności, innowacyjności, budownictwa, polskiej polityki europejskiej, szkolnictwa wyższego i podatków.
  4. Wprowadziliśmy do debaty publicznej nowe wątki: m.in. szacując poziom ubytku w podatku CIT będącego efektem wyprowadzania dochodów zagranicę czy zwracając uwagę na potrzebę przeciwstawienia się resortowemu zarządzaniu krajem i budowy sterownego państwa z prawdziwego zdarzenia z centrum strategicznym i decyzyjnym.
  5. Uczestniczyliśmy w szeregu ważnych debat, konferencji i seminariów w Polsce i zagranicą.
  6. Na potrzeby Pola. Zabierz ją na zakupy stworzyliśmy algorytm oceny „polskości”, dzięki któremu precyzyjną informację na temat danej firmy codziennie może pozyskiwać już ponad 300 000 użytkowników aplikacji.
  7. Jako jedyni zaproponowaliśmy w debacie o Trybunale Konstytucyjnym rozwiązanie kompromisowe, które zostało poparte przez polityków tak różnych opcji jak Kukiz’15, Nowoczesna, Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Obrony Demokracji, a także zostało przedstawione jako rekomendacja Komisji Weneckiej dla Polski…

Moglibyśmy jeszcze tak długo wyliczać – ale choćby dla powyższych siedmiu sukcesów warto było tworzyć think tank.

To wszystko jest możliwe dzięki naszym Darczyńcom, Ekspertom, Sympatykom, Wolontariuszom oraz Zespołowi Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

Jeżeli chcecie, by kolejny rok był jeszcze bardziej owocny – wesprzyjcie rozwój CA KJ finansowo:

Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego
89 2490 0005 0000 4520 9401 3436


Biuro Prasowe
Biuro Prasowe
Cenisz nasze działania? Pomóż rozwijać Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego! Przekaż nam 1% podatku. Nasz KRS to: 0000128315
< Powrót do listy Aktualności